تخفیفات ویژه یلیط بیزینس کلاس ترکیش ایرلاین
کسب عنوان واحد برتر گردشگری در سال 1398


تور داخلی

تور داخلی چشمه های پلکانی باداب سورت و کویر

چشمه های پلکانی باداب سورت که به چشمه های رنگی نیز معروف هستند در جنوب شهرستان ساری بخش چهاردانگه بین روستای اروست و مال خواست می باشد.

چشمه های باداب سورت شامل دو چشمه اصلی می باشد که آب‌های کاملا متفاوت از لحاظ رنگ، بو و مزه دارا می باشد.

چشمه های پلکانی باداب سورت دومین میراث طبیعی ایران بعد از رشته کوه دماوند می باشند.

چشمه های پلکانی باداب سورت بعد از پاموک کاله ترکیه به عنوان دومین چشمه آب شور جهان شناخته شده است. در سال 1393 عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی این چشمه ها تعیین شد و هرگونه دخل و تصرف در محدوده حریم و تخلف از ضوابط حفاظتی برخورد مجرمانه قضایی دارد و از ورود افراد به داخل این چشمه ها جلوگیری به عمل می آید تا مانع فرسایش و تخرین آنها شوند.

گفته شده است آب این چشمه ها برای درمان کمر درد و درد پا، روماتیسم و سردرد میگرن سودمند هستند. چشمه هایی که بالاتر هستند، ترش و به رنگ قرمز و نارنجی می باشد. جریان آب این چشمه ها در پایین، صدها طبقه شده و حوضچه های بسیار دیدنی با رنگ های زرد، قرمز و نارنجی ایجاد کرده اند.

چشمه های باداب سورت به علت ویژگی و ساختار زمین شناختی پیچیده ای که دارند در تمام فصول آب دارند و خشک نمی شوند.

برای بازدید ازچشمه های باداب سورت سفری به یاد ماندنی را برای اولین بار با آژانس ادیبیان تجربه کنید.

در خلال بازدید از این میراث طبیعی، همزمان شب نشینی خاطره انگیزی در کویر حاج علی قلی خواهید داشت و همچنین گشت در شهر زیبای دامغان و بازدید از چشمه علی خواهید داشت.

چشمه علی که خود به عنوان منطقه نمونه گردشگری ملی شناخته شده و محل تفریح شاهان قاجار بوده و اکنون نیز جزء خوش آب و هواترین تابستانگاههای ایران می باشد.

 آژانس ادیبیان برای آسایش شما عزیزان یک شب اقامت در اقامتگاه بوم گردی خانه پدری در نظر گرفته است.

 

با آژانس هواپیمایی ادیبیان همراه باشید.

www.adibian.com

 

تماس با ما

مشهد-خیابان پاسداران(جم سابق) - شماره ی 56
تلفن: 05138598151
دفتر پردیس دانشگاه فردوسی مشهد:
تلفن: 3-05138838652
E-mail: m.r.adibian@gmail.com

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

enamd adibian
بلیط هواپیما ارزان بلیط هواپیما چارتر بلیط چارتر بلیط هواپیما چارتر 724 پرواز چارتر چارتر هواپیما چارتر جارتر بلیط ارزان هواپیما بلیط چارتر هواپیما charter724 چارتر 724 چارتر ۷۲۴ بلیط هواپیما چارتر ارزان بلیط پرواز چارتری پرواز چارتر ۷۲۴ جارتر 118 kish4 724 چارتر بلیط ایران چارتر بلیط کیش kish4 چارتر 724 چارتر۷۲۴ بلیط چارتری چیپ چارتر چارتر118 قیمت بلیط کیش خرید بلیط هواپیما پرواز اهواز به تهران پروازهای داخلی آنیل پرواز بلیط ارزان کیش انلاین بلیط چارتری هواپیما ايران جارتر بلیط هواپیما تهران مشهد کیش آنلاین بلیط تهران کیش هواپیما چارتر پرواز تهران شیراز هواپیما