کمانچه و چوگان ثبت جهانی شد.

ه گزارش حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مدیر کل ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی کشور گفت: در ارزیابی های کمیته بین الدول یونسکو، ثبت پرونده های «چوگان» و «کمانچه» به نام ایران پذیرفته شد.

فرهاد نظری روز پنجشنبه از پذیرفته شدن بازی چوگان (بازی سوار بر اسب همراه با روایتگری و موسیقی) به صورت ملی و کمانچه (هنر ساختن و نواختن کمانچه) به صورت مشترک با آذربایجان خبر داد و افزود: این ثبت جهانی بر اساس کنوانسیون 2003 میراث ناملموس صورت می گیرد.

وی تاکید کرد: ثبت رسمی این دو میراث به نام ایران، در نشست سالانه یونسکو در کره جنوبی که یک ماه دیگر برگزار می شود، انجام خواهد شد. تاکنون همه آثار پذیرفته شده در کمیته بین الدول به ثبت میراث ناملموس جهانی رسیده است؛ از این رو از هم اکنون می توان به طور قطع این دو میراث کشورمان را ثبت جهانی دانست.

گفتنی است؛ با ثبت این دو میراث ناملموس، ایران صاحب 13 اثر یا میراث در فهرست میراث ناملموس جهانی خواهد شد.

تور های داخلی

-

تور شب یلدا

پنجشنبه 30 آذر حرکت ساعت 18 از جلوی درب هتل هما 2 به سمت رستوران شاهنامه واقع در بلوار توس با اتوبوس که توسط آژانس مهیا  می باشد. برای خرید می توانید به قسمت تور داخلی سایت مراجعه کنید.
-

تور سد فریمان

تور سد فریمان جمعه 3 آذر قیمت برای هر نفر 55 هزار تومان به همراه بیمه، لیدر،پذیرایی و ناهار برای ثبت نام با 38598151 تماس بگیرید.
-

تور قشم

برای اطلاعات تکمیلی با شماره تلفن 38598151  تماس بگیرید.
-

تور کیش

برای اطلاعات تکمیلی با شماره تلفن 38598151  تماس بگیرید.

تور های خارجی

-

تور گروهی هندوستان

    تور گروهی هندوستان ( آگرا - دهلی - جیپور ) اقامت در هتل های 5 ستاره شروع قیمت از 900 دلار برای اطلاعات بیشتر با 38598151 تماس بگیرید.   تور گروهی هندوستان ( آگرا - ده
-

تور بالی

6 شب اقامت به همراه صبحانه، لیدر، گشت شهری، ترانسفر و سیم کارت با پرواز قطر ایرویز تاریخ حرکت 11 آذر  برای اطلاعات بیشتر با 38598151 تماس بگیرید.
-

تور گروهی عشق آباد

4 شب اقامت به همراه صبحانه، ترانسفرو بیمه شروع قیمت ار 480 دلار تاریخ حرکت 8 آذر برای اطلاعات بیشتر با 38598151 تماس بگیرید.
-

تور گروهی آفریقای جنوبی

9  شب اقامت در ژوهانسبورگ، سان سیتی، پارک جنگلی، کیپ تاون و دوحه با هواپیمایی قطر به همراه صبحانه، لیدر تاریخ حرکت 15 بهمن برای اطلاعات بیشتر با 38598151 تماس بگیرید.

همکاری با شرکت ها