ترکیش ایرلاینز

 

 

تاریخچه

ترکیش ایرلاینز شرکت هواپیمایی حامل پرچم ترکیه است که در سال 1933 به دستور مصطفی کمال آتاتورک تأسیس شد و در حال حاضر روزانه به 300 مقصد، در اروپا، آسیا، آفریقا و ایالات متحده آمریکا پروازهای مستقیم دارد. این شرکت در سال 2014 بیش از 54٫7 میلیون مسافر را جابجا کرده است.دفتر مرکزی شرکت ترکیش ایرلاینز در شهر استانبول قرار دارد و قطب‌های این شرکت هواپیمایی  فرودگاه بین‌المللی آتاترک و فرودگاه بین‌المللی صبیحا گوکچن میباشد .

Turkish airlines

ناوگان هوایی

ترکیش ایرلاینز هم اکنون 333 هواپیمای عملیاتی و حدود 180 فروند هواپیمای دیگر نیز در دست سفارش دارد. این شرکت به تازگی قرارداد خرید 40 فروند بوئینگ به امضا رسانده است.

درحال حاضر ترکیش ایرلاینز مجهز به 99 فروند ایرباس A320 ، 112 فروند بوئینگ 737 ، 22 فروند بوئینگ 777 و 6 فروند امبرائر ئی جت می باشد

 

خدمات

1.غذا

غذاهایی که در هواپیماهای ترکیش ایرلاینز سرو می‌شوند، مشهور بوده و در بسیاری از مجلات و سایت‌های معروف مورد تقدیر قرار گرفته است. منوهایی که برای برخی از پروازها تهیه شده‌اند، از غذاهای امپراتوری عثمانی الهام گرفته‌اند.

Turkish Food

 

2.سرگرمی

بدون شک پرواز در یک مسیر طولانی بدون هیچ گونه سرگرمی خسته کننده خواهد بود. در پروازهای ترکیش ایرلاینز، مسافران به امکانات تفریحی و سرگرمی هم دسترسی دارند. برای آنها که از هر فرصتی برای تماشای فیلم استفاده می کنند، بیش از 400 فیلم در ژانرهای مختلف فراهم آمده است. همچنین هزار آلبوم مختلف موسیقی از پاپ و راک گرفته تا موسیقی کلاسیک ترکی یا موسیقی متناسب با سلیقه مسافران در اختیار آنها قرار داده شده است. برای کسانی هم که تحت هیچ شرایطی نمی توانند از دنیای خبر دور بمانند، کانال های رادیویی و خبری گزینه خوبی خواهد بود. باید افزود که این سرگرمی ها تنها مخصوص بزرگسالان نیست، بلکه کودکان هم می توانند از فیلم ها، انیمیشن ها و نیز بازی های ویدئویی مناسب استفاده کنند.

 

قوانین بار

قوانین بار و میزان با توجه به مسیر متفاوت است ولی معمولا برای کلاس پروازی اکونومی 30 کیلوگرم و بیزنس 40 کیلوگرم می باشد. میزان بار مجاز داخل کابین 8 کیلوگرم میباشد.

 

برای مسیرهای امریکایی و کانادایی معمولا 2 بسته میباشد که هر بسته برای کلاس پروازی اکونومی 23 کیلوگرم و برای کلاس پروازی بیزنس 32 کیلوگرم میباشد.

میزان بار مجاز برای نوزادان 10 کیلوگرم می باشد.

طول چمدان ها

طول چمدان برای بزرگسالان نباید از 158 سانتی متر و برای نوزادان 115 سانتی متر بیشتر باشد. 

تماس با ما

مشهد-خیابان پاسداران(جم سابق) - شماره ی 56
تلفن: 05138598151
دفتر پردیس دانشگاه فردوسی مشهد:
تلفن: 3-05138838652
E-mail: m.r.adibian@gmail.com

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

enamd adibian
بلیط هواپیما ارزان بلیط هواپیما چارتر بلیط چارتر بلیط هواپیما چارتر 724 پرواز چارتر چارتر هواپیما چارتر جارتر بلیط ارزان هواپیما بلیط چارتر هواپیما charter724 چارتر 724 چارتر ۷۲۴ بلیط هواپیما چارتر ارزان بلیط پرواز چارتری پرواز چارتر ۷۲۴ جارتر 118 kish4 724 چارتر بلیط ایران چارتر بلیط کیش kish4 چارتر 724 چارتر۷۲۴ بلیط چارتری چیپ چارتر چارتر118 قیمت بلیط کیش خرید بلیط هواپیما پرواز اهواز به تهران پروازهای داخلی آنیل پرواز بلیط ارزان کیش انلاین بلیط چارتری هواپیما ايران جارتر بلیط هواپیما تهران مشهد کیش آنلاین بلیط تهران کیش هواپیما چارتر پرواز تهران شیراز هواپیما